10 luty 2015

Nowy program dla pracodawców i pracowników

zdjęcie: Nowy program dla pracodawców i pracowników / fot. Nadesłane
fot. Nadesłane
KAI–zmiana, ZEN–dobrze, czyli w wolnym tłumaczeniu zmiana na lepsze. KAIZEN to nie narzędzie, lecz filozofia, idea postępowania, zbiór wytycznych jak uczynić firmę jednolitym organizmem nastawionym na poprawę wszelkich działań i standardów. To zasada małych kroków. Dzięki nim, na co dzień wdrażamy drobne usprawnienia, które kumulując się wypychają firmę do przodu sprawiając, iż rozwija się prężnie. Każda osoba powinna mieć świadomość, że ma wpływ na pracę swoją i innych oraz, że zawsze można daną czynność lub proces wykonać lepiej.
REKLAMA

KAIZEN nie bazuje na nowych technologiach, rewolucyjnych i kosztownych inwestycjach. Skupia się na ewolucji, zmianie mentalności, wysiłku grupowym kontynuowanym każdego dnia poprzez własne działania. Suma wszystkich małych zmian przynosi ogromną korzyść końcową i pozytywny efekt.
System KAIZEN można podzielić na: mini warsztaty KAIZEN (zespół pracowników zbiera się w miejscu, w którym wystąpił problem, aby go rozwiązać, najczęściej stosując metodę 5WHY, która zajmuje kilka minut), warsztaty KAIZEN (jedno lub dwudniowe warsztaty gdzie cały zespół skupia się nad rozwiązaniem dużego problemu), pomysły innowacyjne KAIZEN (każdy pracownik może zgłosić pomysł usprawniający pracę, poprawiający standard, zwiększający bezpieczeństwo, ulepszający przepływ informacji w obrębie firmy).

KAIZEN wykorzystywany jest do zniwelowania marnotrawstwa (7 rodzajów muda: nadprodukcja, zapasy, zbędne ruchy, zbędny transport, błędy w procesie produkcyjnym, braki, czas oczekiwania).
Filozofia KAIZEN tworzy swoisty zbiór strategii, pojęć, systemów zarządzania takich jak: PDCA, TQM, Poka-Yoke, Kanban, SMED, TPM, JIT, 5S, 6S, SPC, Policy Deployment, VSM.

Zasady: 

1. „Jakość przede wszystkim”
2. „Rób dobrze za pierwszym razem”
3. Uczestnictwo wszystkich pracowników
4. Utrzymywanie istniejącego stanu oraz udoskonalanie
5. Powolna ewolucja, ciągłe niewielkie zmiany
6. Przywiązywanie wagi do szczegółów
7. Bazowanie na istniejących technologiach

Filozofia KAIZEN

Wywodzi się z japońskiej historii i kultury zarządzania. Polega na wprowadzeniu do życia,
światopoglądu i działań biznesowych sposobu patrzenia na świat przez pryzmat ciągłego doskonalenia. Wg filozofii KAIZEN duża zmiana nie zawsze ma trwały i pozytywny charakter, a prawdziwe zmiany na lepsze w organizacji można uzyskać idąc bez wysiłku ścieżką ciągłego doskonalenia metodą małych kroków.

Obecnie filozofia KAIZEN została przyjęta przez wiele branż produkcyjnych i usługowych na całym świecie. W europejskiej, czy amerykańskiej organizacji skupionej na zarządzaniu jakością filozofia KAIZEN uważana jest za kompleksową koncepcję współpracy całego personelu firmy, na wszystkich szczeblach w celu doskonalenia swojej organizacji i spełniania wymagań klientów. Podejście KAIZEN pozwala współtworzyć pozytywne zmiany w firmie w sposób praktycznie niezauważalny.

Należy pamiętać, iż duża liczba małych usprawnień w procesach czy produktach wymaga konsekwencji w działaniu, wsparcia szefostwa i zaangażowania pracowników na każdym szczeblu organizacyjnym przez cały czas. Jedną z zasad filozofii KAIZEN jest ciągła eliminacja marnotrawstwa, wszędzie tam gdzie jest to możliwe. MUDA to słowo, które w filozofii KAIZEN oznacza MARNOTRAWSTWO. 

Jeśli chcą Państwo w swojej firmie ograniczyć marnotrawstwo, wprowadzić ład i porządek oraz mieć wpływ na pracę swoją i innych to warsztaty dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego są idealnym rozwiązaniem. Grupa Doradczo-Szkoleniowa Falco odpowiada na Państwa potrzeby i stworzyła dedykowany projekt rozwoju kluczowych kadr zakładu składających się z następujących modułów: AKADEMIA MENTORA PRODUKCJI [45+], AKADEMIA LIDERÓW JAKOŚCI [45+], AKADEMIAM MENADŻERA [45+]  oraz AKADEMIA ROZWOJU OSOBISTEGO [45+]. W projekcie tym oferujemy Państwu realizację kompleksowego rozwoju menedżerów średniego szczebla i kluczowych pracowników odpowiedzialnych za utrzymywanie standardów, jakości i efektywności w zakładach produkcyjnych. Programy projektu to unikalny sposób na osobiste docenienie wysiłków pracowników z grupy wiekowej 45+ i wykorzystanie ich potencjału, a także możliwości dzielenia się z młodszymi rocznikami swoim doświadczeniem i kompetencjami.

Pracodawca może otrzymać środki KFS na sfinansowanie:

  • 80% kosztów kształcenia ustawicznego, ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika,
  • 100% kosztów kształcenia ustawicznego –w przypadku mikroprzedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) – ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.

Program AKADEMII to wyjątkowe połączenie kilku elementów: umiejętności pracy zespołowej, komunikacji interpersonalnej i umiejętności menedżerskich oraz, narzędzi jakości i technik doskonalenia zarządzania firmą. Ta dawka wiedzy i praktyczny trening umiejętności gwarantują wzrost zaangażowania w efektywność i jakość wśród średniej kadry kierowniczej. Staranne, dopasowane do Państwa firmy zaprojektowanie szkoleń i mierzenie ich efektów gwarantuje sukces projektu - mówi Marcin Szymański – wspólnik GDS Falco.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać na stronie „www” właściwego dla Państwa firmy Powiatowego Urzędu Pracy lub skontaktować się z pracownikami GDS Falco, którzy pomogą w przygotowaniu wniosku. 

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Inowrocław
8.3°C
wschód słońca: 05:28
zachód słońca: 18:14
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2024-04-03 19:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-06 19:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-08 08:30
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-12 18:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, Pl....
wstęp biletowany