16 styczeń 2022

Podczas charytatywnych zawodów narciarze przejechali 712 km, jeździł także prezydent

fot. PAP
712 kilometrów przejechali narciarze biorący udział w charytatywnym „12h Slalom Maratonie” w Zakopanem. Do rekordu z 2020 r. zabrakło tylko 8 km. W zjazdach brał także udział prezydent Andrzej Duda. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.
REKLAMA

"To jest wyjątkowy rekord mimo, że nie został pobity wynik z 2020 roku, kiedy narciarze przejechali 720 km. Na małym slalomie uzyskano 1200 przejazdów - to niebywała liczba, właściwie dwa razy większe niż w roku ubiegłym. Wszystkim bardzo dziękuję za udział, a w szczególności pomysłodawczyni tego wydarzenia Małgorzacie Tlałce–Długosz" – mówiła podczas zakończenia wydarzenia wiceburmistrz Zakopanego Agnieszka Nowak - Gąsienica.

W charytatywnym narciarskim maratonie co roku biorą udział czołowi polscy narciarze. W wydarzeniu, niemal co roku, uczestniczy także prezydent Andrzej Duda zjeżdżając slalomem z numerem jeden jako kapitan drużyny. Otwierając zawody w niedzielę rano prezydent stwierdził, że to wydarzenie jest "jednym z najważniejszych w jego prezydenckim kalendarzu".

W tym roku najlepszy wynik zjazdu uzyskał Krzysztof Zięba, który przejechał trasę w 51,60 sekund.

Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu odbywającego się regularnie od 2015 r. jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu czołowi polscy narciarze wraz z podopiecznymi fundacji bez przerwy pokonywali slalom, by w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Na stoku na Polanie Szymoszkowej równolegle odbywa się także mini slalom, w którym brali udział również amatorzy - dzieci i dorośli.

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest m.in. organizacja i promowanie kultury fizycznej i sportu, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych. (PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Inowrocław
5.5°C
wschód słońca: 04:37
zachód słońca: 20:49
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-05-23 17:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-23 20:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-24 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-27 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany