13 styczeń 2022

Recepta na udane ferie

Coraz bliżej ferie. Marszałkowskie instytucje kultury na przerwę zimową przygotowały dla dzieci i całych rodzin moc atrakcyjnych wydarzeń. Zapowiada się aktywnie i interesująco. W ofercie warsztaty, gry, imprezy, spektakle, koncerty. Każdy znajdzie coś dla siebie.
REKLAMA
Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy w okresie ferii zaprasza na wyjątkowy koncert. 27 stycznia będziemy mogli posłuchać orkiestry i wokalistów, którzy pracowali pod kierownictwem Adama Sztaby podczas warsztatów Orchestra4young. Wydarzenie to będzie zwieńczeniem czterodniowych przygotowań utalentowanych instrumentalistów i wokalistów wyłonionych w konkursach. Bilety dostępne na stronie filharmonii.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu organizuje zajęcia dla indywidualnych uczestników oraz zorganizowanych grup. W trakcie warsztatów „Niezbędnik kolędownika”, 20 i 27 stycznia, przygotujemy elementy przebrania, narzędzia dźwiękowe. Uczestnicząc w zajęciach „Etnoigraszki: Kolędowanie z Babcią i Dziadkiem” - 23 stycznia będziemy mieli okazję bawić się z najbliższymi w trakcie umuzykalniającej imprezy rodzinnej.  Zaspokoimy także naszą ciekawość biorąc udział w codziennych grach i rozwiązując zagadki. Dla grup przewidziano zajęcia: „Wariacje na temat”, „Gry i zabawy z izby i salonu”, „Idą, idą kolędnicy”, „Retro biznes”. Ponadto przygotowano specjalne zimowe pakiety inspiracji do korzystania online. Muzealni edukatorzy podpowiedzą jak przyjemnie i ciekawie spędzić wolne dni. To propozycja dla tych, którzy lubią zadania manualne oraz łamigłówki do pobrania i rodzinnego rozwiązywania.

Ciekawą ofertę warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży w różnym wieku ma także Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. „Kreatywna fotografia”, „Pierwsze kroki na drodze do własnego videobloga”, „Teatr w pudełku”, „Czarny teatr” i „Warsztaty piosenkarskie” – to tematy bezpłatnych zajęć, o których więcej na stronie WOAK.

Z myślą o uczestników indywidualnych, jak i grupy zorganizowane Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przygotowało inspirujące zajęcia. Najmłodszym i ich opiekunom proponowane są warsztaty „Podróże małe i duże” (20 stycznia), „Między nami jaskiniowcami” (23 stycznia) oraz „Portrety modernistyczne” (27 stycznia). W trakcie zajęć, oprócz świetnej zabawy, uczestnicy wcielając się w różne role, dadzą upust kreatywności oraz wykonując prace plastyczne udoskonalą swoje zdolności manualne.  Dla grup zorganizowanych przewidziano zajęcia o różnorodnej tematyce. „Moda na ludowo”, „Gotyk Piasta – kolor miasta”, „Co wiecie o portrecie” – to tylko niektóre tematy warsztatów.

„Portret kolędnika”, „Jak z kryształu”, „Eskimosi”, „Gęsi lodożerne” – to tylko część zajęć przygotowanych przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu na Rynku Nowomiejskim. Warsztaty dedykowane są dla dzieci od 5 roku życia. Filia galerii przy ulicy Kościuszki na ferie proponuje zajęcia przy sztaludze i przy komputerze.

W czasie wakacji zimowych najmłodsi będą mogli przenieść się w baśniowy świat Hansa Christiana Andersena podczas spektaklu „Królowa Śniegu”. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy 21 stycznia zaprasza dzieci od lat 4 na przedstawienie grupy teatralnej „Młynek do kawy”. Bilety do nabycia w siedzibie KPCK.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz  Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy są instytucjami kultury samorządu województwa.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu