Areszt za kradzież tira i niebezpieczną ucieczkę
Zatrzymanie po kradzieży ciężarówki
Sprawa rozpoczęła się 6 grudnia 2025 roku przed godziną 19:00 na terenie Kruszwicy, gdzie z terenu jednej z firm skradziono pojazd ciężarowy z załadunkiem buraków. Skradziona ciężarówka odjechała w kierunku powiatu bydgoskiego, a kierowca nie zatrzymał się na sygnały policji i kontynuował ucieczkę.
Funkcjonariusze z Bydgoszczy prowadzili działania pościgowe równolegle z mundurowymi z rejonu. Gdy samochód dojechał do Ronda Toruńskiego, kierowca wyskoczył z kabiny i próbował uciec pieszo, jednak został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do aresztu.
Wstępne badanie narkotesterem wykazało obecność metaamfetaminy. Podczas pobytu w szpitalu pobrano krew do dalszych badań. Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu, niezatrzymania się do policyjnej kontroli, ucieczki oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Ponadto odpowie on za kolizje z dwoma pojazdami, do których doszło w trakcie ucieczki.
Prokurator wraz z policją wystąpili do sądu o tymczasowe aresztowanie. Posiedzenie w sądzie w Inowrocławiu zakończyło się decyzją o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.
Na podstawie zebranych materiałów dowodowych przedstawiono mu zarzuty i skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie. - asp. szt. Izabella Drobniecka
źródło informacji: asp. szt. Izabella Drobniecka / policja.pl









