Jak to klient okradł klienta

pixavay/7066590
Policjanci „patrolówki” z Inowrocławia w ciągu pół godziny od uzyskania informacji o kradzieży, ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstwa. Odzyskali też skradzione banknoty. 54-letni mieszkaniec miasta usłyszał zarzut przywłaszczenia gotówki.
REKLAMA

Wczoraj (09.05) w godzinach popołudniowych dyżurny skierował patrol w rejon ul. Narutowicza do jednego ze sklepów. Tam miało dojść do kradzieży pieniędzy. Gdy jeden z klientów, kuracjusz z wybrzeża, płacił za zakupy, wyjął z kieszeni pieniądze. Traf chciał, że te zwinięte w plik spadły na ziemię. Stojący za nim mężczyzna nachylił się, podniósł je i opuścił sklep.

Patrolowcy ustalili przebieg zdarzenia i ogólny rysopis mężczyzny, który był podejrzewany o zabranie gotówki. Natychmiast ruszyli w kierunku w jakim mężczyzna oddalił się. Dobre rozpoznanie pobliskiego terenu, zaledwie w ciągu pół godziny, doprowadziło policjantów do drzwi mieszkania poszukiwanego mężczyzny. Wystarczyło tylko, że gdy będący w środku mężczyzna otworzył je i zobaczył policjantów, doskonale wiedział o jaką sprawę chodzi. Patrol wyjaśnił, że jest on podejrzewany o kradzież na co mają już dowody. 54-latek przyznał się do zabrania gotówki i oddał pieniądze policjantom. Ci zabezpieczyli je do postępowania, a następnie kilkusetzłotowa kwota została zwrócona właścicielowi.

Zatrzymany mężczyzna trafił najpierw do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Dziś (10.05) został przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszał zarzut przywłaszczenia. Grozi mu teraz kara roku pozbawienia wolności.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Inowrocław
8.5°C
wschód słońca: 04:37
zachód słońca: 20:49
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-05-23 17:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-23 20:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-24 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-27 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany