24 grudzień 2020

Małe, wielkie rzeczy

fot. KPP Inowrocław
Chęć niesienia pomocy tak wiele znaczy w życiu codziennym. Szczególnie, gdy chodzi o pomoc dzieciom, które liczą na nas dorosłych. Luizka i jej rodzice dziękują wszystkim ludziom dobrej woli.
REKLAMA

Gdy we wrześniu tego roku pokazał się apel o pomoc dla 9-letniej Luizki, córki policjantki z Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, że potrzebna jest pomoc, nikt wówczas nie wiedział, czy uda się zebrać pieniądze, na ten cel.

- Dziewczynka od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę, zanika jej jedna nerka. Codzienności sprawia dziewczynce ból i cierpienie. Jest uwięziona we własnym ciele i w domu – tak mówią jej rodzice.

W codziennym funkcjonowaniu dziewczynce pomaga systematyczna rehabilitacja i różnego typu sprzęt, którego zakup, z uwagi na wysokie koszty przekracza możliwości rodziców.

Ogromna ilość ludzi podjęła wyzwanie, by zebrać pieniądze na krzesło schodowe i roczną rehabilitację. Zbiórka była prowadzona za pośrednictwem fundacji. I tak grosik do grosika i udało się!!!

W grudniu ze zbiórki, do której włączyli się policjanci, pracownicy policji, samorządowcy, lokalni działacze i po prostu ogromna rzesza ludzi dobrej woli, udało się zakupić wymagany sprzęt. Dzięki tej ofiarności także, są pieniądze na rehabilitację dziewczynki.

Rodzice Luizki składają wszystkim ludziom serdeczne podziękowania i życzą spokojnych i miłych świąt!

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu