26 wrzesień 2022

Manipulował ceną, odpowie za oszustwo

zdjęcie: Manipulował ceną, odpowie za oszustwo / pixabay/3272308
67-letni mężczyzna wpadł na „niedobry” pomysł zamieniając towar w pudełkach. Chciał w ten sposób zapłacić mniej. Gdy sprawa wyszła na jaw usłyszał zarzut oszustwa, za co grozi kara pozbawienia wolności.
REKLAMA

Policjanci „patrolówki” interweniowali w piątek (23.09) w jednym ze sklepów na terenie Inowrocławia. Tam konieczne było wyjaśnianie zachowania mężczyzny, który jak podejrzewano „pokombinował” z towarem. 67-latek został przyuważony w sklepie między regałami, podczas dziwnego zachowania z kartonami zawierającymi ładowarki akumulatorowe. W wyjściu ze sklepu przeszkodził mu personel, który stwierdził nieprawidłowości i powiadomił policję.

Podczas gromadzenia informacji o sprawie, policjanci ustalili, że mężczyzna przełożył, droższą ładowarkę akumulatorową do opakowania od, tańszej. Tym samym chciał zapłacić mniej za wybrany przez siebie towar. To się jednak nie udało, bo oszustwo wyszło na jaw. Na nic zdało się tłumaczenie mężczyzny, że kilka tygodni temu zakupił towar, gdzie w pudełku miała być podmieniona tańsza ładowarka zamiast droższej. Tak się przecież tego nie załatwia, jak on to zrobił.

Policjanci postawili mu zarzut oszustwa. Mężczyzna zamierza dobrowolnie poddać się karze. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę pozbawienia wolności do 8 lat. W przypadku mniejszej wagi i dobrowolnemu poddaniu się karze, podejrzany może spodziewać się wysokiej grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Inowrocław
1.6°C
wschód słońca: 07:33
zachód słońca: 15:37
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Szkoła Muzyczna I i II Stopnia,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-03 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 18:30
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany