9 lipiec 2020

Na zakupy idź z „czujnym okiem”

Inowrocławska policja wyjaśnia sprawy dwóch kradzieży, do których doszło w dzień targowy na terenie miasta. Złodziej okradł dwie kobiety, którym wyjął portfele z torebek. Stąd policyjny apel o tym co warto pamiętać, gdy wyruszamy na targowisko, giełdę czy do centrum handlowego.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
942
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Ostatnio na targowisku miejskim przy ul. Przypadek w Inowrocławiu doszło do dwóch przypadków kradzieży na szkodę dwóch kobiet. Wszystko wskazuje na to, że sprawca wykorzystał moment ich nieuwagi i z torebek ukradł portfele z pieniędzmi i dokumentami. W jednym z nich była spora gotówka. W tych sprawach toczą się postępowania karne zmierzające do ustalenia osoby lub osób, które okradły kobiety.

Policja apeluje!

  • Jeśli wybierasz się na zakupy, do centrum handlowego, czy na targowisko lub giełdę handlową, bądź czujny. Miej „oko” na swoje mienie.
  • Warto pamiętać o tym, że szczególnie na targowiskach i giełdach bywa spory tłok. Zakupom na wolnym powietrzu sprzyja też pogoda. Jednak staraj się zwrócić uwagę na otoczenie i ludzi, którzy są najbliżej.
  • Na zakupy zabierajmy tylko niezbędną ilość pieniędzy, którą faktycznie planujesz wydać. Nie zabieraj całej wypłaty, emerytury, czy renty. To duży błąd.
  • Torebkę noś tak, by cały czas mieć ją przed sobą, a nie za sobą. Pamiętaj o tym szczególnie, gdy oglądasz jakiś towar. Wtedy Twój wzrok jest skupiony na czymś co Cię interesuje, a nie na torebce.
  • Mężczyźni warto, aby pamiętali o tym, żeby zawsze mieć "na widoku" swoją saszetkę. Podobnie, jeśli coś kupujesz nie wypuszczaj saszetki z rąk i nie kładź jej na stanowisku sprzedażowym. Nie masz wtedy nad nią kontroli.
  • Zanim wybierzesz się na zakupy, może warto też przejrzeć, czy nie ma w środku niepotrzebnych rzeczy, nadmiernej ilości dokumentów, jakichś wartościowych przedmiotów. Pozostaw je w domu.

Policjanci w każdy dzień targowy i giełdowy pełnią w tych miejscach służbę. Jeśli masz jakieś podejrzenia podczas robienia zakupów, co do zachowania poszczególnych osób, zgłoś to patrolowi lub powiadom dyżurnego policji.

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
942
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2020-10-18 18:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-20 19:30
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 16:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-15 16:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany