7 styczeń 2022

Narkotykowy biznes „kręcił się” w piwnicy

zdjęcie: Narkotykowy biznes „kręcił się” w piwnicy / fot. KPP Inowrocław
fot. KPP Inowrocław
Za posiadanie narkotyków odpowie dwóch mieszkańców Inowrocławia. Policjanci ujawnili przy nich marihuanę i amfetaminę. Teraz w zależności od ilości znalezionych przy nich zabronionych środkach, jednemu grozi kara więzienia do lat 3, a drugiemu do lat 10.
REKLAMA

Kika dni temu (4.01.22) w godzinach wieczornych policjanci inowrocławskiej „patrolówki” interweniowali w bloku na Osiedlu Piastowskim. Otrzymali bowiem zgłoszenie o libacji alkoholowej w jednej z piwnic.

Gdy patrol podszedł do klatki zauważył wychodzącego z niej młodego mężczyznę. Zachowywał się bardzo nerwowo, co szczegółowo postanowili sprawdzić policjanci. Po zejściu z nim do piwnicy zastali tam jego kolegę, 24-letniego mężczyznę.

Ten ostatni na widok mundurowych pospiesznie coś schował do szafki. Policjanci ujawnili w niej jeden worek foliowy z suszem roślinnym, a drugi z biały proszkiem. Dalsze przeszukania piwnicy i mieszkania tego mężczyzny skutkowały znalezieniem przez policjantów również zabronionych środków. Wstępne badania testerem wykazały, że to ponad 30 gram marihuany i blisko 5 gram amfetaminy. Patrol zatrzymał mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu.

Narkotyki w postaci woreczka z marihuaną zostały również ujawnione przy młodszym z mężczyzn, 18-latku. Obaj usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Młodszemu grozi kara do 3 lat więzienia za posiadanie narkotyków. Starszemu dużo więcej, bo do lat 10, za posiadanie znacznej ilości używek. Doprowadzony dwa dni temu (05.01.22) do oskarżyciela, do czasu rozprawy sądowej, został objęty policyjnym dozorem.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Inowrocław
15.7°C
wschód słońca: 06:53
zachód słońca: 18:17
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-10-07 17:30
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-14 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-15 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany