Odpowie za włamanie do altany

fot. KPP Inowrocław
Kruszwiccy dzielnicowi namierzyli i zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który włamał się do jednej z altan i okradł ją. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za przestępstwo, za które grozi kara do 10 lat więzienia.
REKLAMA

Policjanci z miejscowego komisariatu ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek z włamaniem do altany. Zdarzenie zostało zgłoszone kruszwickiej policji dzień wcześniej. Właściciel powiadomił, że z altany na terenie ogrodów działkowych sprawca zabrał szlifierkę kątową i wiertarko-wkrętarkę. Łączne straty oszacowano na 600 zł.

Policjanci prowadzili ustalenia do tej sprawy. W sobotę (07.05) uzyskali informację, że „skok” na altanę zrobił 65-letni mężczyzna. Tego samego dnia podczas patrolu dzielnicowi zauważyli go na ulicy. Podejrzewany został zatrzymany do wyjaśnienia. Zgromadzony materiał dowiódł temu, że mężczyzna ma bezpośredni związek z włamaniem. Skradzione mienie zdążył sprzedać. Policjanci dotarli do osoby, które weszła w posiadanie tych przedmiotów i odzyskali je.

65-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Został też przez policjantów doprowadzony do oskarżyciela. Jego decyzją do czasu rozprawy w sądzie podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Inowrocław
8.5°C
wschód słońca: 04:37
zachód słońca: 20:49
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-05-23 17:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-23 20:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-24 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-27 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany