29 grudzień 2021

Oświęcimscy śledczy badają sprawę śmierci mężczyzny w basenie

fot. PAP
Oświęcimska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny w tamtejszym basenie krytym. Zastępca prokuratora rejonowego Mariusz Słomka powiedział w środę PAP, że prowadzone ono jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.
REKLAMA

"Musimy wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Miało ono miejsce w miejscu publicznym, które jest objęte m.in. pomocą ratowniczą. Zaczynamy od podstawowej kwestii, czyli przyczyny zgonu. W krakowskim Zakładzie Medycyny Sądowej wykonana zostanie sekcja zwłok. Zabezpieczony został już też monitoring" – powiedział prokurator Słomka.

Radio Kraków poinformowało, że w poniedziałek wieczorem ratownicy wyciągnęli z dna 50-metrowego basenu nieprzytomnego mężczyznę. 51-latek po reanimacji w stanie krytycznym trafił do szpitala, gdzie zmarł.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi kara do 5 lat więzienia.

Część obiektu, na której doszło do tragedii, jest nieczynna do czwartku włącznie.(PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Inowrocław
12.2°C
wschód słońca: 04:40
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-05-23 17:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-23 20:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-24 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-27 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany