Policjantki przeprowadziły zajęcia w ramach tematyki „Przeciwdziałanie mowie nienawiści – co może zrobić każdy z nas?”.

fot. KPP Inowrocław
Były ćwiczenia, warsztaty, a nawet zabawa w skojarzenia. Klasa VII d za aktywność wypadła znakomicie!
REKLAMA

Dziś (10.05) w inowrocławskiej Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się lekcja, którą poprowadziły policjantki: st. asp. Justyna Piątkowska i asp. szt. Izabella Drobniecka. Uczestniczyła w niej także Pani Joanna Pstrong, pedagog szkolna. Te zajęcia otworzyły cykl lekcji przygotowanych według określonego scenariusza. Powstał on we współpracy inowrocławskiej policji z Centrum Promocji Dialogu w Janikowie i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Janikowie.

Tematyka bardzo ważna, dotykała problemu mowy nienawiści. Tytuł zajęć, jak i całego przedsięwzięcia, którego scenariusz trafił już do wszystkich szkół powiatu inowrocławskiego brzmiał „Przeciwdziałanie mowie nienawiści – co może zrobić każdy z nas?”. Celem podjęcia tego właśnie zagadnienia z uczniami klas od IV do VIII jest poznanie informacji na ten temat, jego złych i dobrych stron oraz nauczenie dzieci i młodzież reagowania na to jak „brzmi” mowa nienawiści i co z tym zrobić.

Podczas zajęć z klasą VII d z SP 11 policjantki zaprosiły uczniów do ćwiczeń integracyjnych, dyskusji o tym w jakiego rodzaju wypowiedziach można znaleźć przykłady mowy nienawiści. Dlatego w „ruch poszły” żółte karteczki z zapiskami uczniów. Wspólnie z uczniami podjęliśmy próbę zdefiniowania terminu „mowa nienawiści”, by potem odczytać definicję opracowaną przez Komitet Rady Europy. Uczniowie także rozwiązali test wiedzy i obejrzeli spot filmowy pt. „Hejt’. Refleksje uczniów znalazły swoje wnioski w podsumowaniu tej profilaktycznej lekcji.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Inowrocław
4.2°C
wschód słońca: 04:37
zachód słońca: 20:49
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-05-23 17:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-23 20:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-24 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-27 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany