17 styczeń 2022

Półkoloniści w inowrocławskim MDK-u wystartowali

fot. KPP Inowrocław
Organizatorzy zadbali, by pierwszego feriowego dnia (17.01.22) na spotkaniu z dziećmi nie zabrakło policji. Zajęcia minęły bardzo szybko, a atrakcji było bardzo dużo.
REKLAMA

Przedstawienie o bezpieczeństwie, wspólny konkurs quizowy, śpiewanie piosenki o działaniach policji oraz mnóstwo upominków. To przygotowała dla dzieci asp. szt. Izabella Drobniecka. Było przy tym dużo śmiechu i pracy oraz nauki o zasadach bezpieczeństwa.
Najpierw dzieci, czego się zupełnie nie spodziewały, wzięły udział w przedstawieniu o skrzatach, których odwiedził nieznany im człowiek. Dzieci według scenariusza wcieliły się w leśne krasnale. Po tym co się zadziało, gdy ich koleżanka została poczęstowana przez obcego cukierkami, a potem okradziona, morał był dla wszystkich jeden. Uważamy na osoby nam nieznane i nic od nich nie bierzemy.

Potem policjantka zaproponowała półkolonistom quiz uzupełniający informacje o zasadach bezpieczeństwa zimą, w domu i na ulicy. Wygrali wszyscy, bo szybko odgadnęli w nim brakujące hasła. Było też muzycznie. Piosenka o policji szybko wpadła dzieciom „w ucho”, a to skutkowało wspólnym śpiewaniem.

Upominki, którymi obdarowała policjantka dzieci to: informatory oraz worki i bidony, a także gadżety w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP, plakaty o zasadach wypoczynku zimą, taśmy odblaskowe i gry ufundowane przez Powiat Inowrocławski pt: „Poznaj Powiat Inowrocławski” i „Dookoła Polski z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Inowrocław
5.5°C
wschód słońca: 04:37
zachód słońca: 20:49
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-05-23 17:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-23 20:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-24 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-27 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany