26 grudzień 2021

Pożar zniszczył stary, drewniany dom w Szczyrku

fot. PAP
Pożar poważnie zniszczył stary, góralski, drewniany dom w Szczyrku. Ogień wybuchł w niedzielę po południu. Dyżurny komendy bielskiej straży pożarnej poinformował, że nikt nie został poszkodowany. Mieszkańcy bezpiecznie opuścili dom przed przyjazdem ratowników.
REKLAMA

Strażacy podali, że ogień został zauważony po godz. 14. "Ze zgłoszenia wynikało, ze doszło do pożaru skrzynki energetycznej. Po przyjeździe strażaków ogień był już na zewnątrz. Obecnie pożar już się nie rozwija; został opanowany. Przystąpiliśmy do dogaszania ognia" – powiedział dyżurny bielskiej komendy miejskiej straży pożarnej.

Jak dodał, budynek jest poważnie nadpalony. "Z pewnością – przynajmniej częściowo – trzeba będzie go rozebrać" – powiedział.

Budynek położony jest przy głównej ulicy Szczyrku. Wiedzie ona m.in. do największego ośrodka narciarskiego oraz na Przełęcz Salmopolską i dalej do Wisły. W odwrotnym kierunku to droga wylotowa z kurortu. W rejonie pożaru ruch odbywa się wahadłowo, co powoduje poważne utrudnienia. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Inowrocław
13.5°C
wschód słońca: 04:40
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-05-21 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-23 17:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-23 20:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-24 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany