5 styczeń 2022

Pożyczył, nie oddał, usłyszał zarzuty

fot. KPP Inowrocław
Na pięć lat pozbawienia wolności naraził się mieszkaniec Pakości. Po tym jak znajomy powierzył mu do użytkowania samochód marki Audi, nie oddał go w terminie. Usłyszał zarzut przywłaszczenia.
REKLAMA

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku pakoscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że samochód marki Audi użyczony przez właściciela znajomemu, nie wrócił do niego. Umowa między mężczyznami miała miejsce również w grudniu, a samochód miał być użytkowany przez dziesięć dni.

Pomimo interwencji właściciela, mężczyzna nie zamierzał w ogóle go oddać. Dlatego sprawą zajęli się pakoscy policjanci. Gdy dotarli do „nowego” posiadacza audi okazało się, że tego samochodu już się pozbył. Sprzedał go zarabiając na nim 7 tys. zł. Policjanci ustalili nowego nabywcę i odzyskali pojazd, który wrócił do właściciela.

18 - letni mężczyzna, któremu samochód był użyczony został przez policjantów zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu dowodów, wczoraj (04.01.22r.) mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Kodeks karny za przywłaszczenie rzeczy powierzonej przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu