7 styczeń 2022

Przyjechała do sklepu na nocne zakupy a była nietrzeźwa

zdjęcie: Przyjechała do sklepu na nocne zakupy a była nietrzeźwa / pixabay/1324557
Reakcja sprzedawczyni i dwóch postronnych mężczyzn skutkowała ujęciem kobiety, która kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Trafiła do policyjnego aresztu i teraz odpowie za przestępstwo i wykroczenie. Policjanci zatrzymali również jednego z mężczyzn, bo ten był poszukiwany.
REKLAMA

W nocy (4/5.01.22) około godz. 1.00 do jednego ze sklepów w Inowrocławiu podjechał vw polo. Wysiadła z niego kobieta, która poszła na zakupy. Gdy opuściła sklep, wsiadła do pojazdu i ruszyła uderzając w zaparkowany samochód marki VW Passat i uszkadzając go. Na to zareagowała sprzedawczyni, która dwóch przypadkowych mężczyzn zaalarmowała, że ta kobieta może być nietrzeźwa. Ci interweniowali i zabierając kluczyki uniemożliwili kierującej dalszą jazdę. Na miejsce została wezwana policja.

Patrol w rozmowie ze świadkami ustalił okoliczności zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości 65-letniej kobiety wykazało 1,68 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a następnie osadzili w policyjnym areszcie. Po zebraniu materiału dowodowego kobieta usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

Podczas legitymowania osób na miejscu zdarzenia, jeden z interweniujących mężczyzn został również zatrzymany. Policjanci ustalili bowiem, że 36-latek jest poszukiwany przez inowrocławski sąd do odbycia 2 dni kary aresztu.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Inowrocław
15.7°C
wschód słońca: 06:53
zachód słońca: 18:17
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-10-07 17:30
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-14 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-15 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany