Ujęto dwoje podejrzanych o serie włamań w Inowrocławiu
Odpowiedzą za włamania
Kryminalni z Inowrocławia zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu podejrzanych o serię kradzieży i włamań, do których doszło od końca stycznia do marca. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, w tym samochód i motocykl.
Śledczy ustalili, że 31 i 35-latek mają związek z kradzieżami popełnionymi na terenie miasta i gminy Inowrocław. Do ich przypisuje się m.in. kradzież samochodu marki Dodge Ram, motocykla Kawasaki oraz licznych narzędzi i innych przedmiotów.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanym kilka zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Pojazdy zostały odzyskane i zostaną zwrócone właścicielom.
Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na dwa miesiące. Suma strat związanych z ich działaniami szacowana jest na około 70 000 zł.
Za kradzież z włamaniem przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni działali w warunkach recydywy, co może wpłynąć na wymiar orzeczonej kary.
źródło informacji: KPP Inowrocław / policja.pl









