23 grudzień 2020

W kościele o odblaskach i zasadach postępowania w pandemii

fot. KPP Inowrocław
O bezpieczeństwie można rozmawiać w różnych miejscach i nawet przy okazji. Policjantka podczas podsumowującego spotkania z dziećmi uczęszczającymi na roraty, przekazała im kilka informacji na temat bezpieczeństwa.
REKLAMA

W Parafii pw. Świętego Józefa w Inowrocławiu, po nabożeństwie adwentowym była okazja do rozmowy na ważny temat. Prowadzący je proboszcz Radosław Orchowicz i diakon Paweł Balicki poprosili podinsp. Bożenę Buczkowską Naczelnik Wydziału Ogólnego inowrocławskiej komendy o wygłoszenie krótkiej prelekcji do dzieci.

Policjantka podkreśliła, że: - Jesteśmy bezpieczni, gdy jesteśmy widoczni, a jesteśmy widoczni dzięki odblaskom.

Mówiła to w kontekście zasad ruchu drogowego, na którego wpływ może mieć każdy, jeśli będzie nosił odblaskowe elementy. Przekonywała, że warto w taki sposób zainwestować w swoje bezpieczeństwo, bo odblaski ratują życie.

Podobnie jak zasady obowiązujące w czasie pandemii. Dlatego funkcjonariuszka przypomniała dzieciom o dystansie, o zasłanianiu ust i nosa oraz o tym, co sami możemy zrobić, by chronić swoje zdrowie. Podczas spotkania nie brakowało niespodzianek. Policjantka wręczyła dzieciom taśmy odblaskowe i odblaskowe kolorowe znaczki. Natychmiast znalazły one zastosowanie na kurtkach dzieci, a o to przecież chodzi.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu