15 kwiecień 2022

Integracyjnie w janikowskim Centrum Promocji Dialogu

fot. KPP Inowrocław
Grupa „zerówkowa” w Janikowie, do której uczęszczają ukraińskie dzieci wzięła udział w edukacyjnym spotkaniu. Inicjatywa zorganizowania przedsięwzięcia leżała po stronie Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu oraz pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Była wyśmienita zabawa. Oj się działo!
REKLAMA

Miejsce wyjątkowe jak i okazja, która przyświecała zorganizowaniu integracyjnego spotkania dla dzieci. Wczoraj (14.04) na terenie Centrum Promocji Dialogu w Janikowie przy ul. 1-ego Maja 8, odbyła się integracja poprzez zabawę.

Dzieci z miejscowej „zerówki“, do której uczęszczają mali uchodźcy z Ukrainy miały okazję spotkać się z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu oraz Komisariatu Policji w Janikowie, a także paniami z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, które na co dzień pracują również w siedzibie centrum.

Policjanci przygotowali slalom na wesoło w ramach rywalizacji sportowej. Dzieci z radością pokonywały go w odblaskowych kamizelkach z policyjną tarczą w ręku do kierowania ruchem. Była również edukacja o prawidłowym pokonywaniu jezdni i zasadach sygnalizatora świetlnego. Tego uczyły dzieci policjantki i dzielnicowy z Janikowa. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zaprezentowali sprzęt, z którego korzystają w służbie.

Atrakcjom spotkania nie było końca. Panie z centrum przygotowały dla dzieci stworzenie symbolicznego plakatu wykonanego odciskami dłoni. Dlatego malowanie „łapek“ i odciskanie ich na płótnie było czymś co dzieci robiły z „bananem” na twarzy. Tym sposobem powstał wyjątkowy afisz. Policjanci zadbali również o upominki dla wszystkich dzieci.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Inowrocław
5.5°C
wschód słońca: 04:37
zachód słońca: 20:49
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-05-23 17:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-23 20:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-24 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-27 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany