9 maj 2022

Inowrocławsko-ukraiński sukces karateków

Reprezentacja Inowrocławskiego Klubu Karate Kyokushin brała udział w XXIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Sportowców było aż dziesięciu.
REKLAMA
W sumie w zawodach wzięło udział 470 zawodników z 40 klubów. Wśród nich inowrocławski klub uplasował się na 8. miejscu. Karatecy z Inowrocławia przywieźli ze sobą 8 medali. Pirewsze miejsca zajęli Marcel Derdzikowski, Michał Żmudziński i Dawid Kukuczka. Z medalami srebrnymi przyjechali Paweł Siwiec i Marta Czerwińska, a na trzecim miejscu podium stanęli Karolina Kwiatkowska, Adam Dziuba oraz Emanuel Matkowski.

Marta Czerwińska i Marcelina Łysiak brały udział w konkurencji Kata bez podziału na wiek, co zaprowadziło Marcelinę do finału, a Marta skończyła w najlepszej dziesiątce.

Ponadto gościnnie barwy klubu reprezentowało pięcioro zawodników z centralnego oddziału Karate Kyokushin-Kan z Kijowa pod czujnym okiem ich trenerki Sensei Elena Gładkyi, która również obecnie przebywa w Polsce. Wśród gości najlepsza okazała się Veronika Babykina. Drugie miejsce podium zajęła Yavheniia Babykina, na trzecim zaś stanęli Kirill Omelchenko, Lukian Mardak i Polina Hranovska.

Na tak szeroką skalę, z udziałem zawodników z Ukrainy wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu i pomocy przyjaciół Klubu. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Inowrocław
5.5°C
wschód słońca: 04:37
zachód słońca: 20:49
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-05-23 17:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-23 20:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-24 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-27 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany