8 styczeń 2022

Liga włoska - Zieliński zakażony COVID-19

fot. By Светлана Бекетова - https://www.soccer.ru/galery/1055900/photo/734335, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70359809
Piłkarz reprezentacji Polski i Napoli Piotr Zieliński uzyskał pozytywny wynik testu na koronawiursa - poinformował w sobotni wieczór jego klub. Jak dodano, zawodnik przechodzi chorobę bezobjawowo.
REKLAMA

"Po serii wymazów przeprowadzonych dzisiejszego popołudnia w drużynie pojawił się pozytywny wynik testu u Piotra Zielińskiego" - oświadczono na Twitterze Napoli.

"W ostatnich dniach piłkarz, regularnie szczepiony, ściśle przestrzegał protokołu medycznego dotyczącego wszystkich zachowań, które należy stosować, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa. Piotr jest bezobjawowy i spędzi w swoim domu okres izolacji" - dodano.

W miniony czwartek Zieliński rozegrał cały mecz na wyjeździe przeciwko Juventusowi, a jego zespół zremisował wówczas w szlagierze 20. kolejki Serie A 1:1.

Napoli z trudem skompletowało kadrę na to spotkanie. Część drużyny nie mogło grać z powodu koronawirusa (pozytywny wynik testu miał też trener Lucciano Spalletti), a trzech innych piłkarzy wyleciało na turniej o Puchar Narodów Afryki.

Początkowo - według medialnych informacji - miało również zabraknąć m.in. Zielińskiego, ale ostatecznie reprezentant Polski zagrał w Turynie. (PAP)

bia/ co/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu