29 grudzień 2021

Zakopane gotowe na Sylwestra z TVP; zmiany w organizacji ruchu i dodatkowe pociągi

fot. PAP
Planując wyjazd na organizowany przez TVP koncert sylwestrowy w Zakopanem, należy wziąć pod uwagę utrudnienia w ruchu, zarówno na drogach dojazdowych, jaki i w samym mieście – ostrzegają władze miasta pod Giewontem i zachęcają do korzystania z dróg alternatywnych oraz pociągów.
REKLAMA

Planujący zakwaterowanie lub postój w zachodniej części Zakopanego mogą już w Nowym Targu zjechać z Zakopianki i kierować się na Czarny Dunajec i dalej przez Chochołów jechać do Zakopanego. Turystom wybierającym się do wschodniej części miasta zaleca się wjazd do miasta przez Olczę.

Władze Zakopanego zachęcają sylwestrowiczów do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania oraz poruszania się po mieście pieszo lub komunikacją miejską. Komunikacja miejska będzie funkcjonowała zgodnie z rozkładem, ale zostanie zmieniona trasa przejazdu autobusów.

Dla ruchu samochodowego zostanie zamknięta ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Al. 3-go Maja od godz. 18 w dniu 30 grudnia do godz. 6 w dniu 1 stycznia. Czasowe utrudnienia w ruchu mogą występować w Sylwestra na Al. 3-go Maja. Zamknięte zostaną parkingi na ulicach: Kościuszki, Staszica, Al. 3-go Maja, pomiędzy ul. Weteranów Wojny a ul. Kościuszki, ul. Witkiewicza i ul. Sienkiewicza.

Władze Zakopanego zachęcają sylwestrowiczów do podróżowania pociągami. W dniu 1 stycznia w godzinach nocnych POLREGIO uruchomi dodatkowe pociągi "sylwestrowe" wg następującego rozkładu: 1.40 – Zakopane – Chabówka; 2.20 – Zakopane - Kraków Główny oraz 3.14 – Zakopane - Kraków Główny.

W godzinach porannych 1 stycznia z Zakopanego wyjadą następujące pociągi: 4.32 - Zakopane - Kraków Główny; 6.24 - Zakopane - Gdynia Główna przez stacje Łódź Widzew, Bydgoszcz Główna; 6.37 – Zakopane - Nowy Targ; 7.50 Zakopane – Chabówka; 8.18 - Zakopane - Kraków Podgórze.

Aby wejść na Sylwestra Marzeń z TVP trzeba pobrać bezpłatny bilet ze strony internetowej www.bilety.tvp.pl. Wejście na teren imprezy będzie możliwe od godz. 18 przez wyznaczone bramy. Władze miasta pod Giewontem informują, że w Zakopanem obowiązuje zakaz odpalania fajerwerków, petard, ogni sztucznych i innych materiałów pirotechnicznych. Gwiazdami zakopiańskiego Sylwestra będą: Maryla Rodowicz, Zenon Martyniuk, Roxie Węgiel, Sławomir, Thomas Anders, Boys, Daria, Piękni i Młodzi, Rafał Brzozowski, Karolina Stanisławczyk, Weekend, The Music From ABBA - Arrival From Sweden, Mig, Kuba Szmajkowski, Francesco Monte, Milano, Odessa Band, Defis, Classic, Baciary, Playboys oraz Senhit. Na zakopiańskiej scenie zaśpiewają także Maja Hyży, Piotr Kupicha oraz Stanisław Karpiel-Bułecka. Gwiazdą Sylwestra Marzeń ma być także Julio Iglesias Junior - syn hiszpańskiej megagwiazdy Julio Iglesiasa. (PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Inowrocław
13.5°C
wschód słońca: 04:40
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-05-21 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-23 17:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-23 20:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-24 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany