13 styczeń 2021

Prezes ARM: system dystrybucji szczepionek będzie obsługiwał też zamówienia weekendowe

fot. Navy Medicine
Nie ograniczamy żadnych zamówień na szczepionki składanych przez szpitale, zamówienia wpływają do nas i są natychmiast realizowane. Podobnie system dystrybucji szczepionek będzie obsługiwał zamówienia weekendowe - oświadczył w środę prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.
REKLAMA

Michał Kuczmierowski poinformował podczas konferencji prasowej, że dotąd do Polski przyjechało 1 051 830 szczepionek przeciw COVID-19. W magazynach ARM przechowywanych jest ich 586 365, a 483 465 zostało wydanych do punktów szczepień. Podkreślił, że liczby te pokazują "wszystko, co jest w systemie".

Prezes ARM zaznaczył jednocześnie, że "absolutnie żadne zamówienia składane przez szpitale nie są ograniczane".

"Szpitale mają dowolność do składania zamówień w systemie dystrybucji szczepionek (SDS), te zamówienia spływają do nas i są natychmiast realizowane" – tłumaczył.

Podkreślił, że teraz system SDS w podobny sposób będzie obsługiwał również zamówienia weekendowe.

"Do tej pory te zamówienia były obsługiwane w trybie indywidualnym poprzez infolinię albo adres mailowy, który był znany wszystkim szpitalom. Duża część szpitali z tych możliwości korzystała, a część teraz, wraz ze zwiększonym zainteresowaniem, dopytuje o możliwość tych zamówień na weekend" – mówił Kuczmierowski.

"Ta możliwość jest" – zaznaczył. I dodał, żeby w razie wszelkich problemów związanych z zamówieniami na weekend kontaktować się z ARM.

Szczepienia w Polsce ruszyły 27 grudnia. W szpitalach węzłowych, których jest ponad 500, trwają szczepienia grupy zero. Od 25 stycznia zaszczepić się będą mogły osoby z pierwszej grupy. W pierwszej kolejności seniorzy powyżej 70 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej, potem osoby powyżej 60 lat, nauczyciele i służby mundurowe. Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 70 lat ruszą od 15 stycznia.(PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu