9 styczeń 2022

Były szef Agencji Wywiadu z zarzutami

fot. PAP
Były szef Agencji Wywiadu Grzegorz M. usłyszał zarzuty w śledztwie prowadzonym przez Śląski Wydział Zamiejscowy ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach – potwierdził rzecznik PK prok. Łukasz Łapczyński.
REKLAMA

Taką informację podał w sobotę portal TVP Info.

Zarzuty postawiono Grzegorzowi M. w sierpniu ubiegłego roku. Dotyczą przestępstw z art. 231 par. 1 i 2 kodeksu karnego, czyli przekroczenia przez funkcjonariusza publicznego swoich uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Oprócz Grzegorza M. zarzuty usłyszało 4 innych podejrzanych.

"Sprawa jest na końcowym etapie. Z uwagi na niejawny charakter materiałów nie jest możliwe przekazanie informacji o szczegółach zarzutów" – przekazał PAP prok. Łapczyński. Nie odpowiedział też na pytanie, czy podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Inowrocław
12.2°C
wschód słońca: 04:40
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu

kiedy
2022-05-23 17:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-23 20:00
miejsce
Kujawskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-24 19:00
miejsce
Teatr Miejski, Inowrocław, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-27 20:00
miejsce
Tam Gdzie Kiedyś, Inowrocław,...
wstęp biletowany