5 sierpień 2020

Złodziej potrafi wejść przez otwarte drzwi

Mieszkanka gminy Inowrocław została okradziona przez trzy nieznane sobie kobiety. Wykorzystały one fakt otwartych drzwi do domu i splądrowały szafy. Zginęły pieniądze.
REKLAMA

Na terenie jednej z wsi gminy Inowrocław, wczoraj (04.08) koło południa, pojawiła się grupa, która „odwiedziła” 77-letnią kobietę. Gdy seniorka zeszła do swojej piwnicy i zostawiła otwarte drzwi do domu usłyszała dobiegający stamtąd hałas. Wróciła się i zobaczyła przy drzwiach obcą kobietę, która pytała, czy ma coś do sprzedania. Po chwili z mieszkania seniorki wyszły jeszcze dwie nieznane jej kobiety. Na skutek reprymendy, którą dostały od lokatorki opuściły posesję i podwórko, wsiadły do zaparkowanego samochodu, którym kierował mężczyzna i odjechały. Po sprawdzeniu, seniorka zorientowała się, że została okradziona z gotówki, którą miała w szafie.

Policja apeluje!

  • Jeśli jesteś w domu sam, a nawet z całą rodziną, zamykaj drzwi na klucz. To przecież drobiazg, a może ustrzec od tego, że do mieszkania nie wejdą obcy ludzie.
  • Niestety pokutuje pogląd, że co się może zdarzyć, a to duży błąd. Trzeba sobie uświadomić, że mogą znaleźć się osoby, które będą chciały wykorzystać każdy moment i okraść mieszkanie. Takie osoby chodzą po klatkach bloków, posesjach, gospodarstwach na wsiach i robią rozpoznanie.
  • Otwarte bramy i wjazdy na podwórko pozwalają sprawcom pokonywać w łatwy sposób to, co by normalnie utrudniało wejście, gdyby były one zamknięte. Sen, czy drzemka, wyjście nawet chwilowe na ogród, do piwnicy, czy wokół domu i nie zamykanie drzwi powodują, że może wejść ktoś nieproszony.
  • Sprawcy, którzy zostali przyłapani na wejściu do mieszkania, czy domu, opowiadają wymyślone historyjki, że pomylili adresy, że kogoś szukają, coś skupują, sprzedają, czy zbierają.
  • Takie sytuacje powinny wzbudzić czujność. Mając jakiekolwiek podejrzenia, trzeba zapamiętać jak najwięcej szczegółów tzn. rysopis, ubiór oraz jak najszybciej powiadomić Policję.
  • Pamiętaj złodziejem może być zarówno kobieta, mężczyzna, a nawet osoby nieletnie!
 
źródło: policja.pl (Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu