7 sierpień 2020

Złodziejka podała się za pracownika wodociągów

Pieniądze padły łupem kobiety, która zapukała do drzwi sędziwej inowrocławianki. Opowiedziała historyjkę, że sprawdza wodę, bo ludzie skarżą się, że "leci żółta". To był tylko pretekst, by wejść do mieszkania.
REKLAMA

Wczoraj (06.08) do bloku przy ul. Armii Krajowej w Inowrocławiu weszła młoda kobieta. Zapukała do jednej z mieszkających tam 90-letniej lokatorki. Powiedziała, że jest pracownikiem wodociągów i została wpuszczona do mieszkania. Oszustka kazała seniorce odkręcać i zakręcać wodę w łazience i sprawdzać, czy nie kapie pod zlewem. Gdy kobieta wyszła z mieszkania, seniorka stwierdziła brak gotówki.

Policja apeluje o czujność w tego typu przypadkach. Pracownicy instytucji chcąc dokonywać sprawdzeń stanu wody, gazu, prądu czy innych, uprzednio wcześniej zamieszczają na klatkach informację o swojej wizycie. Jeśli ktoś podaje się za taką osobę niespodziewanie, nie wpuszczaj jej do mieszkania. Zadzwoń do kogoś z rodziny i powiedz o tym. Wówczas na taką wizytę można się przygotować i być z kimś w mieszkaniu. Można też zadzwonić do instytucji jaką rzekomo reprezentuje osoba i dowiedzieć się, czy w ten rejon był wysyłany pracownik i jaka jest jego rola.

Nie wpuszczajmy do mieszkań osób nieznanych, zwłaszcza gdy jesteśmy sami w domu. Naciągacze i oszuści wymyślają różne preteksty, by wejść do środka, a potem okraść właściciela. Bądźmy zatem przewidujący oraz nie lekceważmy podobnych sygnałów. W razie stwierdzenia niepokojących faktów powiadamiajmy natychmiast Policję.

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka)
PRZECZYTAJ JESZCZE

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Inowrocławiu